توری پلیسه > توری پنجره از کجا بخریم؟

توری پنجره از کجا بخریم؟

اگر شما هم درحال تحقیق‌وبررسی در مورد خرید توری پنجره هستید؛ و دوست‌دارین مدل‌های مختلف اون‌رو با هم مقایسه‌کنید. همچنین مزایا و معایب هرنوع توری رو بشناسین تا بتونین یک توری خوب برای خرید انتخاب‌کنین، پیشنهاد‌ میکنم حتما این مطلب رو تاانتها مطالعه‌کنین. من در این مطلب سعی‌کردم تا با استفاده از تجربه بیش از 13ساله‌ام در زمینه توری پنجره، تمام ریزه‌کاری‌های انتخاب انواع توری پنجره رو براتون توضیح‌بدم. تا موقع انتخاب بهتون کمک‌کنه.

در پایان این مطلب متوجه‌میشین که چرا توری پلیسه بهترین انتخاب برای دروپنجره شما به‌حساب‌میاد.

توری در و پنجره

توری پنجره

یادمه اوایلی که صنعت دروپنجره‌های UPVC توی ایران شروع‌شده‌بود؛ یکی از سازنده‌های مطرح و پیشرو توی این صنعت میگفت : “پنجره بازشو بدون توری بی‌معنی و بدون استفاده‌ است.”

همین‌جمله که از تجربه ایشون و ارتباطش با مشتری‌ها نشات‌میگرفت، اهمیت استفاده از توری پنجره رو به‌خوبی روشن‌میکنه. اگه شما لنگه بازشو داشته‌باشین؛ حالا میخواد در باشه یا پنجره، تک‌حالته باشه یا دوحالته یا کشویی، بدون نصب توری عملا نمیتونین از بازبودن در یا پنجرتون به‌مدت طولانی استفاده‌کنین. چون به‌سرعت همه‌جا رو پشه و انواع حشرات برمیداره؛ و آسایش شما مختل میشه.

این موضوع رو کسانی‌که در نواحی شمالی و یا جنوبی کشور ساکن هستن و یا بطورکلی کسانی‌که منزلشون نزدیک دریا یا رودخونه هست؛ بسیار بهتر متوجه‌میشن. چون توی این محل‌ها به‌دلیل ردشدن آب حجم حشرات بسیار بیشتره.

توری پنجره در تهران

تهران و سایر شهرهای بزرگ هم که باتوجه به جمعیت زیادشون و حجم زباله تولیدشده بیشتر و کثیفی داخل جوب‌ها دست‌کمی از مناطق نزدیک به دریا ندارن. پس برای آسایش خودمون اول از همه باید و باید پشت در یا پنجره‌ای که بازمیشه رو توری پنجره نصب‌کنیم.

علت دیگه‌ای که استفاده از توری پنجره رو کاملا توجیه و به‌صرفه میکنه کاهش مصرف برق هست. باورتون میشه نصب توری توی مصرف برق و هزینه‌های زندگی‌تون تاثیر بذاره؟؟
تمام کسانی‌که توی زمینه توری فعالیت میکنن میدونن که ماه‌هایی مثل اردیبهشت و خرداد در 6ماهه‌اول و مهر و آبان در 6ماهه‌دوم اوج درخواست مردم برای خرید توری هست.

به چه دلیل؟ خیلی ساده است. توی این ماه‌ها هوا درحال‌گذار از یک وضعیت به وضعیت دیگه هست. و مثلا توی اردیبهشت و خرداد نه اونقدر گرمه که نیاز به کولر و وسایل سرمایشی باشه؛ و نه میشه توی فضای بسته خونه تحمل‌کرد؛ و نیازهست که یه تبادل هوایی باشه توی خونه.

برعکس این وضعیت هم توی مهر و آبان پیش‌میاد؛ که هنوز هوا اونقدر سردنشده که وسایل گرمایشی نیازباشه؛ و بازم دوست‌داریم که یه هوایی توی خونه بچرخه. هیمنجاست که توری باعث‌میشه یکی دوماهی حداقل کمتر کولر و یا وسایل گرمایشی رو روشن و خاموش‌کنین؛ و از هوای تازه بیرون استفاده‌کنین.

انواع توری پنجره

خوب حالا که اهمیت استفاده از توری برای در یا پنجره رو متوجه شدیم؛ بیاین با هم یه مروری روی انواع توری موجود در بازار بکنیم.

درکل میتونین مدلهای توری دروپنجره زیر رو توی بازار پیداکنین:

  • توری پارچه‌ای
  • توری آلومنیومی لولایی
  • توری آلومنیومی ریلی
  • توری مجیک مش
  • توری رولینگ
  • توری پلیسه

ما بهتون توری پلیسه رو ازبین این موارد پیشنهاد‌میدیم. چرا؟ بیاین باهم این مدلها رو بیشتر بشناسیم؛ و با هم مقایسه‌کنیم.

توری پنجره پارچه‌ای

توری پنجره پارچه ای

ساده‌ترین نوع توری پنجره توری‌های پارچه‌ای هستن؛ که بصورت توپ حتما دم مغازه‌های لوازم پلاستیک یا ابزار فروشی‌ها دیدین. این نوع توری هیچ نوع قاب و مکانیزم خاصی ندارن؛ و روش نصب اونها هم با چسب هست معمولا.

گرچه بسیار کم هزینه هستن؛ ولی خوب خیلی مشکلات زیادی برای شما ایجاد میکنن؛ که در ادامه به اونها رو براتون مفصل توضیح میدم.

معایب استفاده از توری پارچه‌ای

اولین مشکل اینه که تورهای پارچه‌ای به‌سرعت پوسیده‌میشن؛ و از بین میرن. و شما مجبورهستین مدام تور رو تعویض‌کنین؛ و مجدد تور جدیدی رو روی پنجرتون نصب کنین.

اشکال دوم اینجاست که عملا این توری‌ها برای در قابل نصب نیست. چون اجازه عبور و مرور رو بهتون نمیده؛ و کلا کادر رو میبنده. اشکال بعدی این نوع توری اینه که نصب خیلی سخت و کثیفی داره.

چون این توری باید با چسب به داخل درگاه پنجرتون نصب بشه، تمام درگاه رو کثیف میکنه. و زردی رنگ چسب یا شره‌های چسب به سختی از روی قاب پنجرتون پاک میشه؛ و ظاهر پنجرتون رو زشت میکنه.

علاوه‌براین معمولا این تورها ایست بدی دارن؛ و بعد از نصب متوجه اعوجاج موجود در تور خواهیدشد؛ که خوب اصلا قشنگ نیست. حالا فرض‌کنید؛ هر چندماه یکبار هم مصیبت مجدد نصب و تعویض این تورها رو هم باید تکرارکنین!

اشکال بزرگتر این نوع توری پنجره اینه که شما عملا به لنگه‌های ثابت اطراف هیچ دسترسی نخواهیدداشت؛ و برای نظافت شیشه‌ها باید توری رو بکنین و مجدد نصب‌کنین.

عدم امکان شستشو و استفاده مجدد از توری پارچه‌ای رو هم به لیست موارد اشاره‌شده بالا اضافه‌کنین؛ تا بطورکل از فکر خرید این توری بیاین بیرون.

توری پنجره آلومنیومی

توری پنجره آلومنیومی

نسل بعد از توری پارچه‌ای، توری‌ پنجره آلومنیومی هستن؛ که توی اکثر مغازه‌های توری‌سازی سنتی حتما دیدین. توری‌های آلومنیومی معمولا یک قاب آلومنیومی هم دارن؛ که بصورت ثابت، لولایی و یا ریلی ساخته‌میشن. پروفیلهای استفاده‌شده هم یا خودرنگ هستن و یا رنگی هستن.

معایب توری آلومنیومی

این نوع توری پنجره هم اشکالاتی داره. اولین اشکال اینه که چون تور از جنس فلز هست خیلی زود گردوغبار و دوده رو به‌خودش جذب‌میکنه و باید شسته‌بشه. برای شستن توری‌های آلومنیومی هم باید کل لنگه توری رو باز کنید؛ و دربیارین تا بتونین داخل منزل شستشوبدین؛ که این کار برای ابعاد بزرگ عرض یا ارتفاع ممکنه کارسختی باشه و کمی اذیت‌کننده باشه.

اشکال بعدی در توری‌های آلومنیومی این هست که درحالت ریلی برای حرکت روان و راحت توری روی ریل باید فاصله‌ای بین لنگه توری و قاب پنجره باشه؛ و همین فاصله موقع حرکت دادن توری باعث میشه که محل نفوذ حشرات و پشه باشه.

گرچه با استفاده از نوار مویی سعی میکنن این فاصله رو پرکنن؛ ولی چون لنگه مدام درحال‌حرکت هست و نوارمویی کشیده میشه عملا خاصیت چندانی نداره؛ و کامل پوشش‌نمیده فاصله ایجادشده رو.

اشکال بعدی دراین نوع توری دسترسی سخت به لنگه‌های ثابت کناری هست. اگه بخواین شیشه‌های اطراف رو شستشوبدین باید حتما لنگه توری پنجره رو دربیارین تا بتونین به شیشه‌های کناری دسترسی داشته‌باشین و خوب این باعث زحمت اضافه‌تر و کار بیشتر میشه.

عمرمفید توری‌های آلومنیومی هم به‌نسبت کمه و درصورتی‌که با برداشتن و جازدن توری برای شستشو فشاری به ریل توری بیاد توری لق‌میخوره و توی باد صدا ایجاد میکنه. یا بعد از مدتی توری‌تون سفت‌میشه و خیلی سخت حرکت‌میکنه؛ و امکان سرویس‌دهی خاصی هم نداره.

توری پنجره مجیک مش

توری پنجره مجیک مش

خوب این نوع توری پنجره که دیگه واقعا خنده داره؛ و بنظرم جای بحث‌وبررسی چندانی نداره. توری پنجره مجیک مش که اغلب توی ماهواره و شبکه‌های تبلیغی تلویزیونی تیزرهاش رو دیدین یه ایده مسخره است؛ که تنها کاری که میکنه پول شما رو به‌هدرمیده؛ و هیچ خاصیتی براتون نداره.

معایب توری مجیک مش

توری مجیک مش معایب بسیارزیادی داره. اول از همه آهنرباهایی که توی فیلم خیلی خوب و جالب جذب هم میشن، معمولا از آهنرباهایی هستن که قبلا برای در کمدها ازش استفاه میشد؛ که علاوه بر قدرت جذب پایین به هیچ وجه به اون راحتی که توی فیلم نشون میده کنار هم قرارنمیگیرن؛ و جفت همدیگه نمیشن. بین دو تا لنگه تور هم که فرد از وسطش رد میشه و رفت و آمد میکنه سرتاسر محل نفوذ هست و پوشیده نمیشه.

چیزی که خنده‌دار میکنه قضیه رو اینه که این توری‌ها از زیر کاملا بازه تا فرد بتونه ازش رفت‌وآمد کنه و گویا پشه‌ها بیخیال اون ده بیست سانت پایین میشن و تو نمیان. نصب این توری هم مثل توری پارچه‌ای یا باید با چسب باشه و یا از چسب‌های کیفی که پرزدار هستن استفاده‌میشه؛ که خود اون رو هم باید باز روی در یا پنجرتون بچسبونین.

درهرصورت به‌هیچ‌وجه این توری پنجره رو ما توصیه‌نمیکنیم چون باعث هدررفتن پولتون میشه.

توری پنجره رولینگ

توری پنجره رولینگ

تقریبا از اوایل شروع صنعت دروپنجره‌های UPVC مدل توری پنجره جدیدی وارد بازار ایران شد؛ که به توری رولینگ یا رول‌آپ معروف‌شد. این توری پنجره در جای خودش و زمان خودش ابداع و ابتکار خیلی خوبی بود. چون هم قابلیت جمع‌شدن داشت و شما میتونستین به‌راحتی با شیشه‌های ثابت اطراف دسترسی داشته‌باشین و یا توری رو موقعی پنجره بسته‌هست به بالا جمع‌کنین تا مانع دید روبروتون نشه.

هم حفاظت بسیار خوبی رو برای مشتری ایجادمیکرد و کاملا جلوی نفوذ حشرات رو میگرفت و هم شکل و فرم جدیدی داشت. این توری تونست ازاین‌طریق طرفدارهای بسیاری پیداکنه. من هم در اوایل کارم به تولید همین توری مشغول‌بودم. چون بهترین گزینه موجود در بازار همین توری‌های رولینگ بود.

معایب توری رولینگ

اشکالات و معایب این نوع توری پنجره برمیگرده به ابعاد و اندازه‌های ساخت. با بزرگترشدن توری و افزایش سطح‌تور درمقابل باد، به‌دلیل صاف‌بودن تور، استحکام تور در توری رولینگ درمقابل باد خیلی خیلی کم‌میشد. به‌همین‌دلیل توری به‌راحتی از جا درمیومد و جازدنش هم کار زیاد راحتی نبود. علاوه‌براین با گسترده‌ترشدن استفاده از توری رولینگ متاسفانه کیفیت تولید پروفیلها و قطعات به‌شدت افت‌کرد؛ و عدم‌استفاده از جنس مرغوب در فنر موجود در این توری و همچنین پروفیلهای ضعیف و بی‌کیفیت باعث‌شد تا این محصول وجهه خودش رو ازدست‌بده؛ و علاوه‌براین عدم‌امکان واردات از خارج از کشور باعث‌شد این محصول به‌تدریج از بازار کنارگذاشته‌بشه.

توری پلیسه

توری پنجره مدل جدید

باعث افتخار ماست که امروز نوعی از توری رو به شما معرفی کنیم که هیچ‌کدام از مشکل‌های اشاره‌شده در بالا رو نداره؛ و با تقویت طراحی محصول و افزودن امکانات خاص و بی‌نظیر تونسته سهم بازار قابل‌توجهی رو به خودش جلب‌کنه. تجربه 13ساله ما در زمینه توری پلیسه به شما این اطمینان رو میده تا محصول خوب و باکیفیت و به روز رو با دانش و آگاهی کامل انتخاب کنید؛ و سالها بتونین به‌راحتی ازش استفاده کنین.

توری پلیسه

پرسش و پاسخ توری پنجره

اگر این مطلب براتون مفید بود؛ و تونست برای انتخاب توری پنجره بهتون کمک کنه؛ و یا اگه سوالی در زمینه انتخاب توری دارین از این قسمت برای من کامنت بذارین. کامنت‌های شما بهمون کمک میکنه تا مطالب مفیدتر و بهتری براتون آماده‌کنیم.

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13سال در زمینه توری پلیسه سابقه فعالیت دارم و این متن را در مورد انواع توری پنجره براساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب توری پلیسه نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره‌های خود حتما از توری پلیسه استفاده کنید، به‌راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…

2.3/5 - (3 امتیاز)