آموزش اندازه گیری پرده پلیسه

اندازه گیری پرده پلیسه برای پنجره UPVC

پنجره های پی وی سی دیگه کم کم داره به پرکاربردترین پنجره های خونه ها تبدیل میشه و جایگزین پنجره های سنتی آهنی و آلومنیومی میشه. خوبی این پنجره ها اینه که ساختار استاندارد و مناسبی دارن و میشه خیلی راحت تر برای آموزش اندازه گیری و نصب پرده راهکار تقریبا استاندارد رو تدوین کرد.

برای اندازه گیری پرده پلیسه با مکانیزم دستی یکطرفه و یا دستی دوطرفه در پنجره های پی وی سی با بازشوهای لولایی و یا فولکس واگنی، وقتی روبروی پنجره می ایستین دقت کنین که شیشه توسط یک لاستیک مشکی یا طوسی رنگ که به زهوار پنجره متصل هست نگه داشته شده. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که عرض و ارتفاع پرده رو بصورت لاستیک به لاستیک به دقت و براساس میلیمتر اندازه بگیرین.

اندازه گیری پرده پلیسه برای پنجره آلومنیومی

در کنار پنجره های UPVC نسل جدیدی از پنجره های آلومنیومی هم وارد بازار شده که به نسبت از مقبولیت خوبی هم برخوردار هست. در پنجره های آلومنیومی با بازشوهای لولایی همانند پنجره UPVC یک لاستیک عموما مشکی رنگ روی شیشه دور تا دور چرخیده و شیشه رو نگه داشته. برای اندازه گیری پرده پلیسه با مکانیزم دستی یکطرفه و یا دوطرفه کافیه ابعاد عرض و ارتفاع پرده  رو به بصورت دقیق و برحسب میلیمتر بصورت لاستیک به لاستیک اندازه بگیرین.

اندازه گیری پرده پلیسه برای پنجره آهنی

در پنجره های آهنی قدیم بر خلاف پنجره های UPVC و آلومنیومی لاستیک نگهدارنده ای روی شیشه وجود ندارد . برای اندازه گیری پرده پلیسه با مکانیزم دستی یکطرفه و یا دوطرفه (نصب داخل قاب) می بایست داخل به داخل زهوار آهنی روی شیشه را اندازه بگیرید. مراقب باشید در پنجره های آهنی بهترین کار این است که عرض پرده را از سه نقطه پایین، وسط و بالا اندازه گیری نمایید و کوچکترن اندازه را به عنوان اندازه پرده انتخاب نمایید چون ممکن است به دلیل نچسبیدن زهوار به قاب پنجره یا بیرون زدگی پیچ های نگهدارنده زهوار و یا قوس احتمالی ایجاد شده در زهوار پنجره ابعاد متفاوتی را در این سه نقطه داشته باشید که طبیعتا اندازه های کوچکتر مناسب ساخت هستند. در مورد ارتفاع پرده نیز سعی کنید ارتفاع را از سه نقطه راست، وسط و چپ برداشته نموده و اندازه مابین را بعنوان ارتفاع پرده انتخاب نمایید. دقت داشته باشید ارتفاع پرده پلیسه تا حدودی (تقریبا 2 سانتی متر) قابل تنظیم است و در صورت اختلاف داشتن اندازه های سه نقطه در همین محدوده جای نگرانی نیست.

 

فایل آموزشی راهنمای اندازه گیری پرده پلیسه

اگر میخواهید آموزش های داده شده را به شکل تصویری داشته باشید میتوانید با ارسال پیام در واتساپ از طریق لینک زیر، فایل راهنمای اندازه گیری پرده پلیسه را دریافت نمایید.

اندازه گیری پرده پلیسه برای پنجره های ریلی

اگر پنجره شما ریلی است – تفاوتی نمیکند که جنس آن UPVC یا آهنی است – به احتمال زیاد دیگر نمیتوانید از مکانیزم های دستی یکطرفه یادوطرفه (نصب داخل قاب) استفاده نمایید و به جای آن میبایست از مکانیزم های زنجیری، تاچ و یا پرده پلیسه موتورایز استفاده نمایید. برای اندازه گیری پرده پلیسه برای این مکانیزم های درصورتی که پرده شما با استفاده از پایه دیواری به دیوار متصل خواهد شد بهتر است از هر طرف 10 سانتیمتر بیشتر از قاب پنجره تان اندازه گیری نمایید. تجربه نشان داده که 10 سانتیمتر از هر طرف بزرگتر بودن پرده موجب نصب مناسب و پوشش خوب کادر پنجره، پوشش بخش بزرگی از ترک های روی دیوار و اعوجاج احتمالی گچ کاری قاب پنجره  و همچنین کاهش نور جانبی ورودی از اطراف پرده خواهد شد.  البته در صورتی که محدودیتهایی در فضای شما وجود دارد حتما با مشاوران ما بصورت آنلاین ارتباط گرفته و یک عکس از محل نصب پرده برای ما ارسال کنید تا بتوانیم مشاوره اختصاصی مناسبی به شما ارائه دهیم.

در صورتی که پرده شما از سقف آویز می شود و با بست های سقفی نصب میشود. عرض را به همان صورت ازهر طرف 10 سانتیمتر بزرگتر و ارتفاع را از سقف تا 10 سانتیمتر زیر قاب پنجره خود اندازه گیری نمایید.

علاوه بر این اگر به هر دلیلی تمایلی به استفاده از نصب داخل قاب پرده پلیسه را ندارید و میخواهید پرده کل قاب پنجره شما را پوشش دهد از همین دستورالعمل میتوانید استفاده نمایید.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

پرسش و پاسخ در مورد اندازه گیری پرده پلیسه

لطفا در این قسمت هر گونه سوالی در مورد اندازه گیری پرده پلیسه دارین بپرسین تا به سرعت پاسخگوی شما باشیم.

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

من هاتف شاهسوند هستم، مدیر فروش مجموعه پررنگ.
نزدیک به 10 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص راهنمای اندازه گیری پرده پلیسه بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره های خود حتما از پرده های مدرن استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…