پرده آشپزخانه > پرده پلیسه > پرده پشت پنجره‌ای

پرده پشت پنجره‌ای

موضوعی که توی این مطلب درموردش صحبت‌می‌کنیم پرده پشت پنجره‌ای هست و میخوایم یه راه حل خوب برای استفاده راحت‌تر از پنجره رو بهتون معرفی کنیم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشه که وقتی میخواین پنجره رو باز و بسته کنید، پرده نصب شده جلوی پنجره با پنجره برخورد میکنه و باعث میشه شما زحمت و زمان زیادی برای رد کردن پرده از جلو پنجره نیاز داشته باشین. درنتیجه برای حل این مشکل باید از نوعی پرده پشت پنجره‌ای استفاده کنین.

این مشکل مخصوصا زمانی اتفاق میفته که فاصله قاب پنجره از سقف خیلی کمه و در مواردی حتی به سقف چسبیده. توی این وضعیت همیشه باز کردن پنجره باعث دردسره وممکنه اصلا از باز کردن پنجره منصرفتون کنه.

پرده داخل پنجره

ما برای حل این مشکل نوعی از پرده پشت پنجره‌ای رو به نام پرده پلیسه بهتون در ادامه پیشنهاد‌میدیم. این پرده داخل پنجره نصب میشه و با پنجره یا در بازوبسته میشه و دیگه به‌طورکل مشکل برخورد پنجره با پرده برطرف میشه. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشین.

پرده پشت پنجره

پرده پلیسه یکی از انواع پرده‌های مدرن هست که به‌خاطر حالت زیگزاگ پارچه این نام “پلیسه” رو بهش‌دادن. جنس پارچه پرده‌های پلیسه از الیاف پلی‌استر هست که با پوشش‌های مخصوصی ساخته‌شده که قابلیت پلیسه‌شدن رو به پارچه میده. این پارچه‌ها توسط دستگاه‌های مخصوصی به روش اولتراسونیک اتو میشن که حالت زیگزاگ در پارچه ایجاد‌میشه.

با زیگزاگ‌شدن پارچه و به کمک مکانیزم مخصوصی که این پرده‌ها دارن، به هنگام بالاوپایین‌رفتن پرده پارچه از محل اتو روی‌هم تاشده و جمع‌میشه.

برای خرید پشت پنجره‌ای مدل جدید روی دکمه زیر کلیک کنید و با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

پرده چسبیده به شیشه

مهمترین مزیت پرده‌های پشت پنجره‌ای به مکانیزم مخصوص این پرده‌ها برمیگرده که امکان نصب داخل قاب پنجره رو فراهم‌میکنه و میتونین پرده رو در قسمت زهوار پنجره نصب‌کنید. دراین‌حالت پرده که روی پنجره نصب‌شده، به همراه پنجره موقع بازوبسته‌شدن حرکت‌میکنه و دیگه مشکل برخورد پنجره با پرده بطورکامل برطرف‌میشه.

تجربه به ما نشون‌داده در بسیاری‌ازموارد پرده پشت پنجره‌ای راهگشای پوشش پنجره‌هایی هست که با سقف فاصله بسیارکمی دارن و میشه گفت در اکثر این‌موارد هیچ‌نوع پرده دیگه‌ای قابل‌نصب‌نیست که امکان بازشدن پنجره حفظ‌بشه. این امکان باتوجه به بلند مرتبه‌سازی‌های چندساله اخیر و بلندترشدن قد پنجره برای جذب نور بیشتر توسط سازنده‌ها، پرده پلیسه رو به یکی از محبوب‌ترین پرده‌های مدرن تبدیل‌کرده.

درواقع این پرده‌ها چیزی‌که از شیشه در پنجره مشاهده‌میکنید رو پوشش‌میده و نمای اصلی قاب پنجره بیرون میمونه. البته به‌همین‌دلیل هم نیاز به اندازه‌گیری دقیق داره که پیشنهادمیکنیم از کمک و مشاوره کارشناسان ما در این زمینه استفاده‌کنید. برای هماهنگی، لطفا روی دکمه زیر کلیک کنید و با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم.

پرده پشت پنجره‌ای متحرک

خبرخوب اینه که این پرده‌ها امکان حرکت عمودی دارن. حرکت پرده‌های پشت پنجره‌ای توسط پروفیل‌های تعبیه‌شده در این پرده‌ها توسط دست انجام‌میگیره که میتونه بصورت یک‌طرفه یا دوطرفه باشه. در مکانیزم حرکت یک‌طرفه پرده شامل یک پروفیل متحرک هست که امکان جابه‌جاکردن پرده رو از یک‌جهت به شما میده.

کافیه پروفیل متحرک پرده رو به‌سمت بالا یا پایین حرکت بدین تا پرده بازوبسته بشه. با سروته‌کردن پرده میتونین جهت حرکت پرده رو تغییربدین و پرده رو یا از پایین به‌سمت بالا و یا بالعکس از بالا به‌سمت پایین حرکت‌بدین.

اگر پرده‌تون رو با مکانیزم دستی دوطرفه سفارش‌بدین، امکان حرکت پرده رو همزمان از دوطرف خواهیدداشت که دراین‌صورت میتونین پرده رو هم از پایین و هم از بالا جمع‌کنین. این‌مورد بیشتر به درد موقعیت‌هایی میخوره که دید مزاحم پنجره شما از بیرون در وسط قرارداره و میخواین یک قسمت وسط رو محفوظ‌کنین و از الباقی ارتفاع برای جذب نور بیشتر و دید بهتر نسبت‌به بیرون استفاده‌کنین.

کاربرد پرده پشت‌دری

اما مهمترین و پرکاربردترین محل استفاده پرده پشت‌دری آشپزخونه هست. پرده پشت‌دری مناسبترین پرده آشپزخانه هست چرا که اولا باتوجه به نصب داخل قاب هیچ فضایی از آشپزخونه شما کم نمیکنه و باعث افزایش فضای قابل دسترس شما در آشپزخانه میشه. ثانیا این پرده برای پنجره‌های آشپزخانه که معمولا خیلی بازوبسته میشن بهترین انتخابه که به‌راحتی و سرعت به همراه پنجره بازوبسته میشه و کاربری بسیار راحتی در آشپزخونه داره.

علاوه‌براین شستشو و نظافت راحت و سریع اون میتونه نظر هر خانم خانه‌داری رو به خودش جلب‌کنه. پس اگه میخواین مدلهای این پرده رو ببینین و برآورد قیمت برای پنجره هاتون انجام بشه روی دکمه زیر کلیک کنید و با ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنیم.

پشت پرده‌ ای

به جز آشپزخونه شما میتونین این پرده‌ها رو بعنوان پشت‌پرده‌ای در سالن‌پذیرایی استفاده کنین تا به‌راحتی با حرکت‌دادن اون نور ورودی به سالن‌پذیرایی رو در طی روز تنظیم کنین.

از کاربردهای دیگه این پرده‌ها میشه به پوشش پنجره‌های راه پله‌های اسپیرال (گرد) اشاره‌کرد، جایی‌که به‌خاطر حالت منحنی شکل نمای شیشه‌ای امکان نصب هیچ‌نوع پرده دیگه‌ای نیست و تنها این نوع پرده هست که میتونه پوشش مناسبی رو برای پنجره‌های شما ایجادکنه.

شستشوی پرده پشت‌دری

یکی از اولین سوالاتی که ذهن همه رو درگیر خودش میکنه و دغدغه اصلی در انتخاب پرده هست، نحوه شستشوی پرده هست. همونطورکه درابتدای مطلب گفتیم پارچه‌های پلیسه توسط لایه‌های پوششی مختلفی ساخته‌میشن که یکی از این مواد پوشش‌دهنده خاصیت آنتی‌استاتیک رو به پرده اضافه‌میکنه.

آنتی‌استاتیک‌شدن پرده باعث‌میشه تا پرده برای مدت زمان بسیاربیشتری تمیزبمونه و نیاز کمتری به شستشو پیداکنه. تجربه به ما نشون‌داده که پرده‌های پلیسه از زمان نصب حدود 3 تا 4سال نیاز به شستشو چندانی ندارن و تمیزباقی‌میمونن. اما این پرده‌ها کاملا قابل‌شستشو هستن و به‌راحتی میتونین در منزل این پرده‌ها رو خودتون بشورین.

اگه میخواین بیشتر با روش شستشوی پرده‌های پلیسه آشنابشین حتما فایل مخصوص روش شستشوی پرده پلیسه رو دانلود کنید.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

مدل پرده پشت پنجره ای

پرده های پشت پنجره ای تنوع وسیعی از رنگ و طرح در اختیار شما قرار میدن. حتی در حالت نصب داخل قاب پنجره، شما میتونین پارچه های ساده و طرح دار رو با هم ترکیب کنین و دکور جذابی برای پوشش پنجره خوتون بسازین.این پارچه ها از لحاظ میزان عبوردهی نور هم تنوع خوبی دارن که شامل پارچه های تور، نیمه پوشیده و کاملا پوشیده هستن. شما میتونین بسته به شرایط پنجره خودتون از لحاظ میزان آفتاب گیری و دید مزاحم انتخاب مناسبی رو از میان تنوع وسیع پارچه های پلیسه انجام بدین.

برای مشاهده پارچه های پلیسه و دیدن رنگ بندی پارچه ها  روی دکمه زیر کلیک کنید و با تماس بگیرین تا راهنماییتون کنیم.

پرسش و پاسخ پرده پشت‌دری

از این که این مطلب رو تا انتها خوندین از شما ممنونم. اگر این‌مطلب در مورد پرده پشت پنجره‌ای براتون مفید بوده و یا هرسوالی در مورد پرده‌های پشت‌پنجره‌ای دارین برامون کامنت بذارین. نظرات شما برای ما خیلی مهمه و ما رو در آماده‌کردن مطالب مفیدتر برای شما کمک میکنه.

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص برخورد پنجره با پرده رو بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره های خود حتما از پرده های مدرن استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…

4/5 - (1 امتیاز)