بهترین پرده پشت سینک آشپزخانه

از بین انواع پرده های مدرن، بهترین و مناسب ترین پرده برای پشت سینک ظرفشویی آشپزخانه، پرده پلیسه هست.
این پرده امکان نصب داخل قاب پنجره رو داره و هیچ فضایی از آشپزخونه شما کم نمیکنه و حتی موقع شستشوی ظروف دیگه نیاز نیست پرده رو بالا جمع کنین چرا که پرده روی پنجره شما نصب شده و با شیر فاصله مناسبی داره. علاوه بر این پرده با پنجره باز و بسته میشه و در صورتی که پنجرتون باز میشه دیگه نگران برخورد پنجره با پرده نیستین و اگر هم پنجرتون از بالا بازشو هست و یراق دوحالته پنجره های پی وی سی روش نصبه به راحتی میتونین بطور کامل پنجره رو باز کنین و پرده با پنجره باز و بسته میشه.

مشکلات پرده پشت سینک آشپزخانه

پرده پشت سینک ظرفشویی

شما هم پنجره آشپزخانه تون دقیقا پشت سینک ظرفشویی قرار داره؟
نمیدونم چه قانون نا نوشته ای وجود داره که خیلی از طراح های دکوراسیون داخلی و معماران و آرشیتکت ها طراحی کابینت و لوله کشی ها رو بر اساس این قرار میدن که سینک آشپزخانه باید زیر پنجره قرار بگیره!
شاید دوست دارن آقا یا خانومی که میخواد ظرف بشوره موقع شستن ظرف ها حال و هوای بهتری پیدا کنه و با دیدن منظره بیرون از شدت مصیبت ظرف شستن کم بشه…
نمیخوام بگم به کل کار اشتباهی هست و نباید سینک رو انداخت جلوی پنجره. بیشتر هدف من توی این نوشته موشکافی مشکلاتی هست که با این طراحی ایجاد میشه و البته برطرف کردن یک معضل بزرگ که موقع انتخاب پرده برای این فضا پیش میاد و یه پیشنهاد جذاب و دوست داشتنی برای پرده آشپزخانه…

پرده پشت سینک ظرفشویی

خوب اولین مشکلی که به نظرم میرسه این هست که فضای بسیار مهمی از بالای سینک ظرفشویی برای نصب کابینت از بین میره و این فضای مهم دقیقا بهترین جا برای قرار گرفتن سبد آبچکان ظرف ها هست که با وجود پنجره این فضا از بین میره و فرد رو مجبور میکنه از فضای راست و چپ سینک برای خشک کردن ظرف ها استفاده کنه. از طرف دیگه سینی های تعبیه شده روی سینک ها هم معمولا اونقدر بزرگ نیستن تا حجم ظرف مناسبی رو توی خودشون جا بدن.

مشکل بعدی که به خاطر قرار گرفتن سینک جلوی پنجره ایجاد میشه در طراحی پنجره است. خوب طبیعتا هر سینک یک شیر ظرفشویی روش نصب میشه و معمولا شیرهای سینک آشپزخونه علم های بلندی دارن که باعث میشه ظرف های بزرگتری رو بشه زیر شیر سینک ظرفشویی شستشو داد. با بلند شدن شیر ظرفشویی مشکل برخورد لنگه بازشو با شیر ظرفشویی پیش میاد و در مواردی بطور کل مانع بازشدن پنجره میشه که خوب این واقعا آزار دهنده است. چرا که پنجره آشپزخونه رو میشه به عنوان مهم ترین بازشو خونه در نظر گرفت و باز نشدن اون میتونه مشکلات زیادی برای تهویه هوای خونه ایجاد کنه.

پرده پشت سینک ظرفشویی

مشکل بعدی که قرار گرفتن سینک جلوی پنجره ایجاد میکنه دسترسی سخت تر به دستگیره پنجره برای باز و بسته کردن پنجره هست چرا که طبیعتا با وجود کابینت شما حداقل 60 سانتیمتر از پنجره دور میشین و بخاطر فاصله پنجره از زمین ارتفاع دستگیره پنجره هم از کف زمین زیاد میشه و خوب برای افرادی که قد متوسط یا کوتاهی دارن اغلب دسترسی به دستگیره پنجره بسیار سخت میشه.

خوب بریم سراغ مشکللاتی که در مورد پرده آشپزخانه ایجاد میشه…
وقتی سینک جلوی پنجره آشپزخونه قرار میگیره طبیعتا فاصله خیلی کمی بین شیر ظرفشویی و پنجره باقی میمونه که این باعث میشه اولا نشه هر نوع پرده ای رو توی این فضا نصب کرد، چون مثلا پرده های پانچ و پرده های دراپری سنتی و کلاسیک به خاطر حجمی که دارن و چین خوردن پارچه نمیتونن توی این فضا نصب بشن و در صورت نصب پرده مزاحمت زیادی برای سینک ظرفشویی ایجاد میکنه و عملا کار پشت سینک رو مختل میکنه. علاوه بر این موقع شستشوی ظرف ها یا مواد غذایی آب به اطراف پرت میشه و باعث کثیف شدن پرده میشه که خوب اینم خیلی آزار دهنده است و مدام مجبورین پرده رو جمع کنین و یا به سرعت پرده رو بشورین.
به این وضعیت بازشدن نصف و نیمه پنجره رو هم اضافه کنین و برخورد پنجره با پرده و شکم دادن اون که دیگه مصیبت رو چند برابر میکنه و خیلی خیلی سخت میشه شرایط استفاده از سینک.

نظرسنجی

خوشحال میشیم شما هم در این نظرسنجی در مورد موقعیت پنجره آشپزخونه شرکت کنین

 

چه پرده ای مناسب پشت سینک ظرفشویی است؟

پرده پشت سینک ظرفشویی

با توجه به تمام مشکلاتی که گفتم اولین پیشنهاد من اینه که کلا پرده های کلاسیک و حتی پرده پانچ رو هم از لیست انتخاب هاتون بطور کامل حذف کنین چرا که این پرده ها اصلا مناسب این فضا نیست و باعث دردسر شما خواهد بود. بجای اون باید از پرده های مدرن و بالارو استفاده کنین.
انواع پرده های بالارو که احتمالا میتونین برای پرده پشت سینک ظرفشویی ازش استفاده کنین رو میشه بصورت زیر فهرست کرد:

اینها انواع پرده هایی هستن که بالارو هستن و فضای کمی برای نصب پشت سینک ظرفشویی نیاز دارن. بالا رو بودن پرده بهتون کمک میکنه پرده رو کمی بالاتر جمع کنین و مانع برخورد قطرات آب و روغن به پرده بشین و علاوه بر این پوشش پنجره تون رو هم حفظ کنین و خیلی راحت کار شستشو رو انجام بدین.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

مخاطب عزیز، با توجه به محدودیت پیام رسان ها در روزهای اخیر، خواهشمند است جهت دریافت کاتالوگ پرده پلیسه فرم زیر را تکمیل کنید تا مجموعه کاتالوگ های پرده پلیسه از طریق ایمیل برای شما ارسال شود. قدردان همراهیتان هستیم

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص پرده های مینیمال بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره های خود حتما از پرده های مدرن و مینیمال استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…