اهمیت روزافزون تراس در زندگی شهری

همونطور که میدونین با تغییر سبک زندگی در شهرها و جایگزین شدن آپارتمان ها به جای خانه های ویلایی، علاوه بر این که متراژ خونه ها کوچیک تر از قبل شده، امکان استفاده از فضاهای جانبی ساختمان مثل حیاط ها و پشت بام ها محدود و کم شده. توی خونه های ویلایی حیاط و پشت بام در انحصار استفاده کامل مالک بود و به راحتی میتونست برای کارهای مختلف از این فضاها استفاده کنه. در صورتی که در آپارتمان ها دیگه این فضاها بصورت اشتراکی بین تمام واحدها مورد استفاده قرار میگیره و دیگه خبری از استقلال و استفاده شخصی از این دو فضای مهم نیست.
جایگزین این دو فضای مهم در آپارتمان ها تراس یا همون بالکن خونه ها هست که معمولا خیلی هم بزرگ نیست ولی فضای بشدت کاربردی و مهمی به حساب میاد. تنوع موارد استفاده از تراس خیلی زیاده و تقریبا هر روز ما به تراس خونه رفت آمد داریم. ممکنه از این فضا برای پهن کردن لباس ها، پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی، پرورش گل و گیاه، انبارش بعضی مواد غذایی خشک و یا حتی نشستن و استراحت کردن استفاده کنیم. اهمیت این فضا اونقدر زیاده که آپارتمان های دارای تراس به مراتب ارزش بالاتری دارن و طرفداران بیشتری هم دارن و یکی از ملاک های ارزیابی افراد موقع خرید یا اجاره آپارتمان به حساب میاد.

پرده در تراس
پرده در تراس

مشکل رفت و آمد به تراس

خوب طبیعیه که با وجود رفت و آمد زیاد به تراس و نیاز به پوشش در تراس یه مشکل بزرگ ایجاد میشه. هر بار که میخواین به تراس رفت و آمد کنین و در تراس رو باز و بسته کنین باید پرده نصب شده رو کنار بزنین یا اگر بالا رو هست به بالا جمع کنین و این قضیه خیلی ممکنه اذیت کننده باشه. ممکنه موقع رفت و آمد به تراس دستتون پر باشه و نتونین پرده رو به راحتی جابجا کنین و یا نیاز داشته باشین که موقع پخت مواد غذایی مدام به تراس رفت و آمد کنید و هر بار باید پرده رو جمع و باز کنین تا بتونین در تراس رو باز و بسته کنین. اگر هم نخواین پرده رو باز و بسته کنین ممکنه به خاطر ساختمون های مجاور و یا روبرو داخل خونه دید مزاحم داشته باشین که خوب این هم اذیت کننده هست .

بهترین راه حل برای پرده در تراس

برای حل مشکل رفت و آمد به تراس باید چه کار کرد؟ چند دقیقه فکر کنید….
اگه بشه راه حلی پیدا کرد که پرده روی خود در نصب بشه و با درتراس باز و بسته بشه به نظر میرسه بطور کل این مشکل از بین میره و دیگه نیازی نیست موقع رفت و آمد به تراس پرده رو جابجا کنیم. اما آیا پرده ای هست که روی در نصب بشه و علاوه بر ظاهر زیبا مانع باز و بسته شدن در تراس نشه؟

خوشبختانه ما یه پیشنهاد خیلی خوب و کاربردی براتون داریم…پرده پلیسه

پرده پلیسه یه پرده زیبا و کارآمده که با توجه به طراحی اش میتونه خیلی راحت و سریع داخل زهوار پنجره نصب بشه و جزئی از در تراس شما بشه. با نصب پرده پلیسه با مکانیزم داخل قاب دیگه نیازی نیست موقع باز و بسته کردن در و رفت و آمد به تراس پرده رو جابجا کنین چرا که پرده با در باز و بسته میشه و خیال شما رو از پوشش داخل منزل راحت میکنه.

پرده های پلیسه حرکت هم دارن و میتونین از یک یا حتی دو جهت هم پرده رو حرکت بدین و میزان ورود نور به داخل منزل رو کنترل کنین. برای اطلاعات بیشتر در مورد این پرده از لینک زیر استفاده کنین.

پرده پلیسه

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص پرده در تراس بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش در تراس خود حتما از پرده پلیسه استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…