پرده مینیمال

مینیمالیسم به چه معناست؟

مینیمالیسم سبک فکری ساده سازی حداکثری و افزایش کارآمدی است. در این سبک فکری با پرهیز از اضافه نمودن تزئینات و جزئیات اضافی سعی در ساده سازی و در عین حال با بالابردن کارایی و عملکرد سعی در سهولت استفاده و افزایش راندمان است. در معماری و طراحی داخلی به سبک مینیمال با ساده سازی طراحی و حذف هرگونه تزئینات تلاش میشود تا محیط دلبازتر و کارآمدی اجزای بکاربرده شده در فضا افزایش یابد. استفاده از تکنولوژی در مسیر ساده سازی اجزا مختلف با افزایش کارآمدی میتواند تاثیر بسیار زیادی در دستیابی به یک طراحی مینیمال بگذارد.

فضاهای با طراحی مینیمال معمولا بسیار دلباز، پرنور و ساده هستند. دیوارها و کف بسیار ساده و عاری از هرگونه طرح و نقشی است و از مبلمان ساده و اسپرت در آن استفاده میشود. در عین حال سعی میشود با اضافه کردن تکنولوژی و استفاده بهینه از آن راندمان اجزای بکاربرده شده در فضا افزایش یابد و کاربری آنها ارتقا یابد.

پرده مینیمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بر اساس سبک طراحی داخلی مینیمال، پرده مینیمال به پرده ای گفته میشود که ظاهری مدرن و ساده دارد و در عوض کاربری آن بسیار راحت و آسان است. برخلاف پرده های کلاسیک چند لایه، پرده مینیمال و مدرن عموما تنها در یک لایه اجرا میشود و فضای بسیار کمی از محیط را اشغال میکند. بطور معمول پرده مینیمال بسیار ساده است و طرح و نقش خاصی ندارد و یا طرح و نقش پارچه آن بسیار محو و پراکنده است، بطوری که تاثیر چندانی در ظاهر اصلی پرده نداشته و سادگی آن را حفظ میکند.

در عوض پرده مدرن از لحاظ استفاده بسیار کارآمد است. معمولا با کاربرد مکانیزم های مختلف سعی بر افزایش راندمان و سهولت استفاده از آنهاست. این پرده ها از قابلیت تنظیم نور برخوردار هستند و به سرعت و راحتی میتوان میزان نور ورودی به محیط را تنظیم نمود.

پرده مینیمال
پرده مینیمال

کدام پرده ها را میتوان مینیمال دانست؟

اغلب پرده های مدرن بر اساس سبک فکری مینیمال طراحی شده اند. پرده های نسل جدید معمولا بسیار ساده و کارآمد هستند. کاربرد این پرده ها در محیط های مختلف و جایگزینی آنها با پرده های کلاسیک چند لایه باعث دلباز تر شدن فضا و افزایش فضای در دسترس می شود.

بطور کلی میتوان پرده های مدرن زیر را مینیمال دانست:

شما میتوانید با کلیک روی نام هرکدام از پرده های فوق اطلاعات بیشتری در خصوص آنها کسب نمایید.

انتخاب پرده مینیمال چه مزایایی دارد؟

شما میتوانید پرده آشپزخانه، پرده اتاق خواب، پرده پذیرایی، و حتی پرده اداری خود را بر اساس سبک طراحی مینیمال انتخاب کنید. انتخاب پرده مینیمال فضای شما را دارای انرژی مثبت و روحیه شما را بهبود خواهد داد. پرده مینیمال دست شما را در انتخاب سایر المانهای دکوراسیون داخلی باز خواهد گذاشت و به راحتی میتوانید ترکیب های متنوع و زیبایی رادر مبلمان خود استفاده کنید.

انتخاب پرده مینیمال و مدرن به شما این امکان را میدهد که به راحتی از پرده خود استفاده کرده و آن را حرکت دهید و میزان عبوردهی نور و دید خود به فضای بیرون را تغییر دهید. علاوه بر این فضای دسترسی شما در محیط افزایش پیدا خواهد کرد و با توجه به کوچکتر شدن متراژ آپارتمان ها شما میتوانید از حداکثر فضای آپارتمان خود استفاده کنید.

در اکثر موارد پرده های مینیمال و مدرن به راحتی قابلیت تغییر سایز به ابعاد کوچکتر را دارند و در صورت جابجایی میتوانید پرده خود را برای فضای جدید تغییر سایز دهید. علاوه بر این سادگی پرده به شما حس آرامش و تمرکز را انتقال خواهد داد و پس از یک روز پرمشغله و پر استرس برای شما آسایش مناسبی را فراهم خواهد آورد.

پرده مینیمال
پرده موتورایز

کاربرد تکنولوژی در پرده مینیمال

همانطور که گفتیم یکی از خواص پرده های مینیمال سهولت استفاده از پرده با حفظ سادگی و یا حتی ساده سازی بیشتر ظاهر پرده است. اینجاست که تکنولوژی به کمک آمده و علاوه بر راحت تر کردن استفاده از پرده ظاهر آن را ساده تر هم میکند.

کاربرد موتور برقی یا شارژی بعنوان مکانیزم حرکت دهنده پرده علاوه بر ساده تر کردن استفاده از پرده میتواند با حذف زنجیر آویزان در کنار پرده به ساده تر کردن آن از لحاظ ظاهری کمک کند. 

پرده موتورایز به شما کمک میکند تا به راحتی با استفاده از یک ریموت کنترل یک یا حتی چند پرده را با فشردن یک کلید تحت فرمان خود آورده و به راحتی آنها را جابجا کنید.

بخصوص در هنگام انتخاب پرده اداری برای حفظ سادگی و کنترل راحت تر پرده ها در فضاهایی که تعداد پرده های زیادی در کنار یکدیگر نصب میشوند، انتخاب پرده برقی میتواند بسیار مفید و مناسب باشد.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص پرده های مینیمال بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره های خود حتما از پرده های مدرن و مینیمال استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…