فروشگاه پرده > مدل پرده > پرده مینیمال

پرده مینیمال

یکی از سبک‌های فکری و طراحی داخلی که امروزه به شدت مورد توجه قرارگرفته‌، سبک مینیمالیسم است. بیشتر جوانان امروزه علاقمند به طراحی‌های ساده و خرید لوازم و مبلمان ساده و با رنگ‌های روشن دارند. باتوجه به سبک مینیمالیسم، درهنگام خرید پرده نیز می‌توان با انتخاب پرده مینیمال و مدرن تاثیر زیادی در طراحی داخلی فضا گذاشت.

توی این مطلب سعی‌میکنم تا این سبک فکری جدید و فوق‌العاده رو بطور کامل بهتون معرفی کنم؛ و شما رو با دنیای جدید پرده مینیمال آشنا کنم. پس با من همراه باشین.

دکوراسیون داخلی مینیمال

مینیمالیسم به چه معناست؟

به عنوان یک تعریف اولیه، مینیمالیسم سبک فکری ساده‌سازی حداکثری و افزایش کارآمدی است. در این سبک فکری با پرهیز از اضافه‌نمودن تزئینات و جزئیات اضافی سعی در حداکثر ساده‌سازی است. همزمان با بالابردن کارایی و عملکرد سعی در سهولت استفاده و افزایش راندمان است که مزایای بسیارزیادی را به ارمغان می‌آورد.

در معماری و طراحی داخلی به سبک مینیمال با ساده‌ کردن طراحی و حذف هرگونه تزئینات تلاش‌میشود، تا محیط دلبازتر شود؛ و کارآمدی اجزای بکاربرده‌شده در فضا افزایش‌یابد.

علاوه‌براین فضاهای با طراحی مینیمال معمولا بسیار دلباز، پرنور و ساده هستند. همچنین دیوارها و کف بسیار ساده بوده و عاری از هرگونه طرح و نقشی است؛ و از مبلمان اسپرت در آن استفاده‌می‌شود.

با این وجود حتی سعی‌می‌شود با اضافه‌کردن تکنولوژی و استفاده بهینه از آن راندمان اجزای بکاربرده‌شده در فضا افزایش‌یابد و به همین خاطر است که کاربری آنها ارتقا می‌یابد.

پرده پلیسه مینیمال

پرده مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

براساس سبک طراحی داخلی مینیمال، پرده مینیمال به پرده‌ای گفته‌می‌شود که ظاهری مدرن و ساده دارد و درعوض کاربری آن بسیار راحت و آسان است و برخلاف پرده‌های کلاسیک چندلایه، عموما تنها در یک‌لایه اجرامیشود.

به‌طور معمول پرده مینیمال بسیار ساده است و طرح و نقش خاصی ندارد و یا طرح و نقش پارچه آن بسیار محو و پراکنده است، بطوری‌که تاثیر چندانی در ظاهر اصلی پرده ندارد و سادگی آن را نیز حفظ‌میکند.

 این پرده‌ها همچنین از قابلیت تنظیم نور برخوردار هستند و به‌سرعت و راحتی میتوان میزان نور ورودی به محیط را تنظیم‌نمود.

پرده زبرا مینیمال

انواع پرده مدرن

اغلب پرده‌های مدرن براساس سبک فکری مینیمال طراحی‌شده‌اند. این پرده‌های نسل جدید هستند که معمولا بسیار ساده و کارآمدتر از پرده‌های قدیمی هستند. استفاده از  این پرده‌ها در محیط‌های مختلف و جایگزینی آنها با پرده‌های کلاسیک چندلایه باعث دلبازتر‌شدن فضا و همچنین افزایش فضای‌ دردسترس می‌شود.

در نتیجه میتوان پرده‌های مدرن زیر را مینیمال دانست:شیدرول، پنل تراک، پلیسه، زبرا، سیلوئت، هانیکوم، کرکره، پانچ

شما میتوانید به راحتی با کلیک روی نام هریک از پرده‌های فوق اطلاعات بیشتری را در خصوص آنها به دست آورید.

اگر کاتالوگ مربوط به هرکدام از این پرده ها رو نیاز داشتید میتونید از طریق لینک زیر با ارسال اطلاعات، کاتالوگ مورد نظرتون رو دریافت کنید.

دکوراسیون اداری با پرده مینیمال

مزایای پرده مینیمال

خرید پرده مینیمال فضای شما را دارای انرژی مثبت میکند و روحیه شما را بهبودخواهدداد. این نوع پرده دست شما را در انتخاب سایر المانهای دکوراسیون داخلی باز خواهدگذاشت و به‌ راحتی میتوانید ترکیب‌های متنوع و زیبایی را در مبلمان خود استفاده‌کنید.

انتخاب پرده مدرن باعث‌می‌شود فضای دسترسی شما در محیط افزایش‌ پیداکند و با توجه به کوچک‌تر شدن متراژ آپارتمان‌ها، میتوانید از حداکثر فضای آپارتمان خود به نحو مطلوبی استفاده‌کنید.

در اکثر موارد پرده‌های مدرن به‌راحتی قابلیت تغییر سایز به ابعاد کوچکتر را دارند. به همین دلیل درصورت جابجایی میتوانید پرده خود را برای فضای جدید تغییر سایز دهید.

علاوه‌بر این سادگی پرده به شما حس آرامش و تمرکز را انتقال‌ خواهدداد و پس از یک روز پرمشغله و پراسترس برای شما آسایش مناسبی را فراهم‌خواهد‌آورد.

پرده موتورایز مینیمال

کاربرد تکنولوژی در پرده مینیمال

همانطور که گفتیم یکی از خواص پرده‌های مینیمال سهولت استفاده از پرده با حفظ سادگی و یا حتی ساده‌سازی بیشتر ظاهر پرده است. این‌جااست که تکنولوژی به کمک‌آمده و علاوه‌بر راحت‌تر‌کردن استفاده از پرده ظاهر آن را ساده‌تر هم میکند.

با استفاده از موتور برقی یا شارژی بعنوان مکانیزم حرکت‌دهنده پرده، علاوه‌بر راحتی استفاده از پرده میتوان با حذف زنجیر آویزان در کنار پرده به ساده‌ترکردن آن از لحاظ ظاهری هم کمک‌کرد.

در واقع، پرده موتورایز به شما کمک‌میکند تا به‌راحتی با استفاده از یک ریموت‌کنترل یک یا حتی چند پرده را با فشردن یک کلید تحت فرمان خود آورید و به‌راحتی آنها را جابجاکنید.

بخصوص درهنگام انتخاب پرده اداری برای حفظ سادگی و کنترل راحت‌تر پرده‌ها در فضاهایی که تعداد پرده‌های زیادی در کنار یکدیگر نصب‌میشوند، انتخاب پرده برقی میتواند بسیار مفید و مناسب باشد.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

دریافت کاتالوگ پرده مینیمال

مخاطب عزیز، باتوجه به محدودیت پیام‌رسان‌ها در روزهای اخیر، لطفا جهت دریافت کاتالوگ پرده فرم زیر را تکمیل‌کنید؛ تا مجموعه کاتالوگ‌های پرده از طریق ایمیل برای شما ارسال‌شود. از اینکه با ما همراه هستید ممنونیم.

کدام محصول را نیاز دارید؟

پرده مینیمال

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 13 سال در زمینه پرده های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص پرده های مینیمال بر اساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره های خود حتما از پرده های مدرن و مینیمال استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین…

به این مطلب امتیاز دهیدpost