پرده شید بلک اوت و سان اسکرین

پرده شید امروزه یکی از پرطرفدارترین پرده‌های مدرن است. این پرده دارای پارچه‌های متنوعی است. در این میان دو نوع پارچه شید بلک اوت و شید سان اسکرین کاربردها و ویژگی‌های خاصی دارند. در این مطلب شما را به طور کامل با این دو نوع پرده فوق‌العاده بطور کامل آشنا میکنیم. برای آشنایی بیشتر پرده شید بلک اوت و سان اسکرین پیشنهاد میکنیم حتما ویدئوی زیر را ملاحظه کنید.

پرده شید بلک اوت چیست؟

پرده شید بلک اوت همانند سایر انواع پرده شیدرول از یک لایه پارچه مخصوص و آهاردار تشکیل‌شده‌است. که با استفاده از مکانیزم رول بصورت عمودی حرکت دارد. و در داخل قاب پرده به دور یک محور جمع میشود. خصوصیت اصلی پرده شید بلک اوت و وجه تمایز اصلی آن با سایر انواع پارچه‌های شید در این است که پارچه‌های این پرده از دو لایه بهم چسبیده تشکیل شده‌اند. پشت تمامی پرده‌های بلک اوت یک لایه فوم مخصوص تعبیه شده‌است. که باعث جلوگیری از ورود نور به داخل میشود. و ارتباط محیط داخلی و بیرون را چه از لحاظ دید بصری و چه ورود نور بطور کامل قطع میکند. پرده‌های شید بلک اوت معمولا پارچه‌های ساده و بدون طرح دارند. که مناسب استفاده در فضاهای با دکوراسیون داخلی مدرن و یا حتی بعنوان لایه زیرین یک پرده دومکانیزم میتواند مورد استفاده قرارگیرد.

میشه اینطور راحت‌تر گفت که اگه به دنبال حذف کامل نور بیرون هستید و یا میخواین کنترل نورپردازی داخلی رو بطورکامل بدست بگیرین و نمیخواین نور بیرون هیچ تاثیری روی نورپردازی داخل داشته‌باشه، بهترین انتخاب برای شما پرده شید بلک اوت است.

پرده‌های بلک اوت رو میتونین در اکثر رنگ‌های خنثی مثل سفید، طوسی، خاکستری و طوسی سیر انتخاب کنید. که البته پشت تمامی این پارچه‌ها یک لایه فوم سفید رنگ هست. که پوشش کاملی به پرده میده. و خاصیت بلک اوت بودن رو ایجاد میکنه.

پرده شید بلک اوت و سان اسکرین
پرده شید بلک اوت و سان اسکرین

پرده شید سان اسکرین چیست؟

پرده‌های شید سان اسکرین یکی دیگر از انواع پرده شیدرول هستند، که بافت مخصوصی دارند. ویژگی اصلی پرده سان اسکرین در بافت مخصوص آنهاست. که باعث ورود نور به داخل و حفظ دید و ارتباط بصری با محیط بیرون میشه. به کمک پرده سان اسکرین شما میتونین شدت نور ورودی رو کاهش بدین ولی دید به محیط بیرون رو تا حدود زیادی حفظ کنین و فضای مدرن و زیبایی رو داشته‌باشید.

پرده‌های شید اسکرین دارای تنوع رنگ و طرح بیشتری به نسبت پرده‌های بلک اوت هستن. و شما میتونین بسته به رنگ‌بندی و طراحی و دکوراسیون داخلی فضاتون طرح و رنگ پرده رو انتخاب کنید.

حس لذت‌بخش بافت مخصوص این پرده‌ها که شبیه پارچه‌های گونی‌بافت هستند به محیط گرمی و زیبایی خاصی میده. و میتونه انتخاب خوبی برای فضاهایی باشه که شدت نور بالایی دارند؛ و میخوان ضمن کنترل شدت نور و بهره‌مندی از نور روز به منظره بیرون هم اشراف مناسبی داشته‌باشند.

این رو هم بگم که پارچه‌های اسکرین رو میتونین با پرده‌های بلک اوت ترکیب کنین؛ و یک پرده کاملا مدرن و زیبا رو داشته‌باشید که در خیلی از کشورهای اروپایی در مکانیزم‌های دبل شید از ترکیب پرده‌های سان اسکرین و بلک اوت استفاده میکنن.

تفاوت پرده بلک‌اوت و اسکرین

خوب واضح‌ترین تفاوت این دو پرده در میزان عبوردهی نور و دید به محیط بیرونی هست. پرده‌های بلک اوت کاملا پوشیده و بدون هیچگونه عبوردهی نور هستند. و پرده‌های سان اسکرین بالعکس، میزان عبوردهی نور به نسبت بالایی دارند. و دید به محیط بیرون رو حفظ میکنن. توجه داشته‌باشید که پرده‌های سان اسکرین به همون میزانی که در روز به بیرون دید دارند؛ در شب هم بالعکس باعث ایجاد دید به داخل منزل میشن و جزو پارچه‌های پوشیده به حساب نمیان.

شاید بشه از تفاوت‌های دیگه بین این دو پرده به بافت‌های مخصوص اونها اشاره‌کرد. پرده‌های بلک اوت اکثرا پارچه‌های ساده‌ای دارند. ولی پرده‌های اسکرین تنوع رنگ و طرح به نسبت بیشتری دارند.

کاربردهای پرده بلک اوت

یادمه شاید اولین پرده شید بلک اوت که فروختم مربوط به منزل یک خلبان عزیز بود. طبیعتا این مشتری عزیزمون باتوجه به تنوع ساعت‌های پرواز و نیاز به استراحت در روز دربرخی مواقع، نیاز داشتن که محیط استراحت کاملا تاریک و بدون ورود هیچگونه نور داشته‌باشن. انتخاب پرده شید بلک اوت بهشون کمک کرد، تا بطور کامل جلوی ورود نور رو به داخل منزل بگیرن.

از کاربردهای دیگه پرده‌های بلک اوت میشه به پنجره‌هایی اشاره‌کرد که در سمت شرقی ساختمان واقع‌شدن و به محض طلوع خورشید نور تندی وارد اتاق میشه پس بهتره با یک پرده کاملا پوشیده جلوی ورود نور رو بگیرن.

کاربرد جالب دیگه این پرده در فضاهایی هست که میخوان از ویدئو پروژکتور استفاده کنن. و هر گونه ورود نور از بیرون باعث افت کیفیت تصویر ویدئو پروژکتور میشه. و پرده شید بلک اوت کمک میکنه تا به راحتی با حذف نور بیرون تصویر باکیفیت‌تری رو از ویدئو پروژکتور بگیرین.

استفاده از پرده بلک اوت در مزون‌ها، شوروم‌ها و نمایشگاه‌های اداری باعث میشه تا نورپردازی باکیفیت‌تری رو روی محصولاتتون داشته‌باشید و با استفاده از نورهای متمرکز نقطه‌ای، بتونین جلوه مناسب‌تری رو از محصولات به نمایش بگذارین.

استفاده از پرده بلک اوت در محیط‌هایی که فیلم‌برداری یا عکس‌برداری حرفه‌ای انجام میشه هم باعث افزایش کیفیت فیلم یا عکس میشه. و با تنظیم دقیق نور محیط میتونین به راحتی کیفیت بالاتری رو از فیلم‌برداری یا عکس‌برداری تجربه کنین. به‌همین‌دلیل این پرده محبوبیت خاصی بین عکاسان و فیلم‌برداران حرفه‌ای داره. در واقع پرده بلک اوت پرده مناسب برای تولیدکنندگان محتوا به شمار میره.

پرده شید بلک اوت و سان اسکرین
پرده شید بلک اوت و سان اسکرین

کاربردهای پرده اسکرین

حتما شما هم توی اینترنت دیدین که فضاهای اداری رو اکثرا در خارج از ایران با پرده‌های سان اسکرین پوشش میدن. دلیل این انتخاب خوب و مناسب اینه که پرده‌های سان اسکرین ضمن کنترل شدت نور ورودی به محیط باعث حفظ ارتباط بصری کارمندان و افراد با محیط بیرون میشه و فضای دلبازتری رو براتون مهیا میکنه. این که افراد در حین کار بتونن محیط بیرون رو ببینن، روی راندمان کاری افراد تاثیر بشدت مثبتی داره. و دیرتر دچار خستگی میشن. علاوه‌براین ورود نور طبیعی باعث میشه تا شما در روز مصرف انرژی کمتری داشته باشید. و هزینه‌های روشنایی محیط هم کاهش محسوسی داشته‌باشه. پس میشه پرده شید سان اسکرین رو به عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های پرده اداری درنظرگرفت که هم بعنوان یک پرده مینیمال ساده و مدرن به حساب میاد و هم کاربرد بسیار خوبی در فضاهای اداری خواهدداشت.

از استفاده‌های دیگه پرده شید سان اسکرین میشه به فضاهای ویلایی اشاره کرد که دیدن منظره بیرون برای ساکنین بسیار مهمه. و علاوه‌براین دید مشرف زیادی ندارن و میتونن با استفاده از این پرده زیبا و جذاب ضمن کنترل نور ورودی و کاهش شدت آفتاب مستقیم از منظره زیبای بیرون هم نهایت استفاده رو بکنن.

بطورکلی اگه به دنبال دلبازترشدن محیط هستین و میخواین نور بیشتری وارد محیط بشه و علاوه‌براین شدت آفتاب شما رو اذیت نکنه؛ پرده شید سان اسکرین میتونه انتخاب بسیار مناسبی براتون باشه.

کافه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها هم میتونن به خوبی با نصب این پرده ضمن نمایش محیط داخلی و جذب مشتری بیشتر، شرایط مطلوبی رو برای آسایش مشتری‌های خودشون فراهم کنن.

پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو هم بخون

خرید پرده شید

برای خرید پرده شید کافیه تا روی دکمه زیر کلیک کنید و با ما تماس بگیرین تا راهنماییتون کنیم. ما برای خرید راحت شما مشاوره رایگان حضوری در تهران داریم که مشاوران ما به همراه کاتالوگ پرده‌ها به محل شما میان و راهنمایی کامل رو بهتون ارائه میدن.

من سید محمد فعال علوی هستم، مدیر و موسس مجموعه پررنگ.
نزدیک به 14 سال در زمینه پرده‌های مدرن سابقه فعالیت دارم و این متن را در خصوص پرده‌های بلک اوت و سان اسکرین براساس دانش و تجربه خود برای راهنمایی بیشتر شما در انتخاب پرده نوشتم.
به شما پیشنهاد میکنم برای پوشش پنجره‌های خود حتما از پرده‌های مدرن استفاده کنید، به راحتی میتونین از طریق راه‌های ارتباطی زیر با من بطور مستقیم تماس بگیرین.

به این مطلب امتیاز دهیدpost